Przejdź do treści

podlaska@ohp.pl   tel./fax 85 651 61 87
  Adres: ul. Trawiasta 20B, 15-161 Białystok

OGNISKO INTEGRACYJNE W KOLNIE

OGNISKO INTEGRACYJNE W KOLNIE

16 października 2018 r. w ramach realizowanego programu integracyjno-adaptacyjnego „Dzień dobry nowy roku szkolny” zostało zorganizowane, ognisko dla młodzieży. Data i miejsce niecodzienne. Dzień 40. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II, spotkanie przy Parafii Św. Anny w Kolnie. Uroczystość rozpoczęto modlitwą pod pomnikiem papieża. Oddano Ojcu Świętemu hołd i cześć. Potem młodzież rozpaliła ognisko nad stawem parafialnym.

Zorganizowano wiele ciekawych gier i zabaw ruchowych. Młodzież wraz z wychowawcami grała m.in. w palanta. Odbijała piłkę sposobem dolnym i górnym.

Ucząc się zasad gry w siatkówkę. Doskonalono również zdolność kozłowania piłki i strzały na odległość. Uczestnikom najbardziej podobało się przeciąganie liny i skoki przez nią. Nie zabrakło też biegów na krótki i długi dystans. Każdy uczestnik miał możliwość wzięcia udziału w rywalizacji i sprawdzenia się w ulubionej dyscyplinie sportowej.

Spotkanie integracyjne połączone z ogniskiem przy Kościele św. Anny w Kolnie stworzyło niezapomnianą atmosferę. Młodzież nie tylko wypoczęła, ale doświadczyła też pięknego spotkania z Ojcem Świętym. Jesteśmy dumni z postawy i zachowania uczniów. Są oni chętni do działania, potrafią się zorganizować, integrują się przez wspólną zabawę.

Autor: Tomasz Nagórski – wychowawca HP Kolno
Fot.: Dorota Nicewicz – wychowawca HP