Przejdź do treści

podlaska@ohp.pl   tel./fax 85 651 61 87
  Adres: ul. Trawiasta 20B, 15-161 Białystok

KOLNO: OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W ZST

KOLNO: OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W ZST

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w ZST w Kolnie w dniu odbył się uroczysty apel. Wzięli w nim udział: Starosta Powiatu Kolneńskiego Stanisław Wiszowaty, komendant Hufca Pracy w Kolnie wraz z wychowawcami, delegacja z Niemiec, dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły, seniorzy, zasłużeni emeryci.

Na wstępie dokonano prezentacji osiągnięć szkoły z zakresu wspólnego projektu zawodowego ze szkołą Gewerbliche Schulen des Lahn-Dill-Kreises z Niemiec. Wyświetlono krótki film z wymiany młodzieży. Następnie odbyła się część oficjalna. Dyrektor Eugeniusz Gromadzki wręczył nagrody dla wyróżniających się nauczycieli. Następnie z rąk starosty nagrodę otrzymał zasłużony dyrektor szkoły.

Młodzież złożyła nauczycielom i wychowawcom życzenia, wręczyła kwiaty, laurki, słodkie upominki. Wypowiedziano wiele pięknych słów i podziękowań. Były też łzy wzruszenia w oczach nauczycieli i wychowanków. W dalszej części zaprezentowano umiejętności i talenty aktorskie. Młodzież śpiewała piosenki oraz przedstawiła scenki z życia szkolnego. Wcieliła się w rolę personelu. Panie sprzątaczki rozmawiały między sobą w sposób humorystyczny o życiu szkolnym. Na sali panował wesoły nastrój i wszyscy dobrze się bawili. Występ był pomysłowy i dobrze przygotowany. Młodzież miała okazję docenić pracę swoich nauczycieli i wychowawców. Została też zachęcona do udziału w wymianie młodzieży i jednocześnie aktywnej nauki języków obcych. Udowodniła, że potrafi się zorganizować i przygotować w sposób ciekawy część artystyczną. Wykazała dużą inwencję twórczą i wyobraźnię oraz zdolności aktorskie. Jest kreatywna, otwarta i pomysłowa. Umie stworzyć niepowtarzalną atmosferę i nastrój.

Autor: Tomasz Nagórski, wychowawca HP Kolno
Fot.: Dorota Nicewicz, wychowawca HP