Przejdź do treści
SPOTKANIE Z OKAZJI 40-LECIA PONTYFIKATU JANA PAWŁA II

KOLNO: SPOTKANIE Z OKAZJI 40-LECIA PONTYFIKATU JANA PAWŁA II

W dniu 16 października 1978 roku wybrano na papieża polskiego kardynała, Karola Wojtyłę, który przyjął imię Jan Paweł II. Jego pontyfikat trwał blisko 27 lat i był obfity w przełomowe wydarzenia w historii Kościoła, Świata i Polski. Jesteśmy, jako Polacy, niezwykle dumni z Jego osiągnięć i dokonań. Od roku 2011 Święty Jan Paweł II jest patronem Ochotniczych Hufców Pracy.

Młodzież skupiona przy Hufcu Pracy w Kolnie pamięta i czci swego patrona. 8 października br. zorganizowano spotkanie w Branżowej Szkole I stopnia w Kolnie pod kierunkiem wychowawców Hufca. Z wielkim zainteresowaniem oglądano film o Papieżu p.t. „Św. Jan Paweł II - Człowiek, który zmienił świat”. Film dostarczył wiele cennych informacji na temat historii życia Wielkiego Polaka oraz przedstawił Jego pracę kapłańską i wychowawczą. W sali dydaktycznej Hufca Pracy w Kolnie oraz na szkolnym korytarzu uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych umieścili gazetki okolicznościowe, zawierające najistotniejsze informacje dotyczące postaci Jana Pawła II. Przy okazji tworzenia gazetek zapoznali się z różnymi ciekawostkami dotyczącymi Papieża Polaka.

Niezwykle cennym jest fakt, że uczniowie interesują się tą doniosłą rocznicą. Młodzież zaplanowała także dalsze działania w związku z obchodami 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II.

Autor, Foto: Tomasz Nagórski – wychowawca HP Kolno