Przejdź do treści
PLENEROWE SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY

KOLNO: PLENEROWE SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY

Plenerowe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej odbyło się dnia 9 października na obrzeżach miasta Kolna. Miało ono na celu przybliżenie warunków i zasad zbliżającego się turnusu ratowniczego organizowanego przez Kolneńską Grupę Pierwszej Pomocy, który odbędzie się pod koniec miesiąca.

Survivalowe akcje ratownicze różnią się od zwykłych sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu człowieka, dlatego też wychowawcy Hufca Pracy w Kolnie zdecydowali się na przeniesienie treningów na tereny leśne. Najważniejszym aspektem w ratownictwie plenerowym jest orientacja w terenie i współpraca zespołu. Młodzież przypomniała sobie podstawową wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, a przy okazji skorzystała z walorów natury łowiąc ryby w pobliskiej rzece. Obcowanie z natura relaksuje, uspokaja, zmniejsza stres.

Młodzież Hufca Pracy w Kolnie wykazała się wysokimi umiejętnościami wędkarskimi, miło i aktywnie spędziła czas. Na jednej płaszczyźnie wychowawcy Hufca Pracy połączyli wiedzę z aktywnym wypoczynkiem.Autor, Foto: Paweł Gajewski – wychowawca HP