Przejdź do treści

podlaska@ohp.pl   tel./fax 85 651 61 87
  Adres: ul. Trawiasta 20B, 15-161 Białystok

NOC BIBLIOTEK W KOLNIE

NOC BIBLIOTEK W KOLNIE

W sobotę 5 października br. uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie wraz z wychowawcą oraz doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Kolnie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. To coroczna impreza kulturalna zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek. Uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie wraz z wychowawcą oraz doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Kolnie przygotowali dla najmłodszych animacje i zabawy przy muzyce. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy i robienie fryzur.

W trakcie imprezy wiele emocji wzbudził konkurs budowy najwyższej biblioteki z książek. Ponadto dużym powodzeniem cieszyło się stanowisko Policji, na którym wszyscy obecni mogli przymierzyć strój policyjny i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat ich pracy, a także złożyć odciski palców. Podczas imprezy obecni byli również funkcjonariusze Powiatowej Straży Pożarnej z Kolna, którzy pokazali dzieciom wozy strażackie. Najmłodsi z bliska mieli możliwość podziwiania wyposażenie, jakim strażacy dysponują podczas swojej pracy. Z zaciekawieniem oglądali węże, prądownice i inne elementy wyposażenia wozu oraz mieli możliwość ubrania strażackich hełmów.

Nie zabrakło także Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy, która przedstawiła podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej i zaprezentowała wyposażenie karetki, którą dysponują .Podczas Nocy Bibliotek można było również obejrzeć wystawę fotograficzną Sylwestra Nicewicza, połączoną z promocją albumu „Kozioł i ziemia kolneńska w dolinie Pisy”.

Noc Bibliotek pozwala na przeżycie nowej przygody kulturalnej i społecznej osobom w różnym wieku, odkrywanie biblioteki na nowo oraz na spotkania z drugim człowiekiem. W opinii wszystkich impreza była bardzo udana i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Autor tekstu i zdjęcia: Agnieszka Duda – st. wychowawca HP Kolno, Katarzyna Polkowska-Wilczewska – doradca zawodowy