Przejdź do treści

podlaska@ohp.pl   tel./fax 85 651 61 87
  Adres: ul. Trawiasta 20B, 15-161 Białystok

KOLNO: ZAKOŃCZENIE PROGRAMU WAKACYJNEGO

KOLNO: ZAKOŃCZENIE PROGRAMU WAKACYJNEGO

Wojewódzki program wakacyjny „Przyjdź do nas – my wiemy, co robić w wakacje”, realizowany w lipcu i sierpniu w kolneńskim Hufcu Pracy w Kolnie, dobiegł końca. Młodzi ludzie atrakcyjnie, kreatywnie, pożytecznie i bezpiecznie spędzili wakacyjny czas.

Program wakacyjny został rozpoczęty spotkaniem z przedstawicielem Straży Miejskiej i ratownikiem medycznym, którzy wprowadzili temat bezpiecznych wakacji i zagrożeń, które wynikają z aktywnych form spędzania wolnego czasu. W ramach programu uczestnicy wzięli udział w plenerowych zajęciach fotograficznych, grach na świeżym powietrzu, wyjściach na basen oraz zajęciach plastyczno-integracyjnych z gościnnym udziałem grupy ze Świetlicy Środowiskowej Stokrotka w Kolnie, podczas których młodzi ludzie wspólnie przygotowali autorską grę planszową „Stokrotka”. Ponadto młodzież odwiedziła Środowiskowy Dom Samopomocy w Kolnie w ramach zajęć „One apple a day, keep a cancer away”, które uświadamiały wszystkim o korzystnych właściwościach owoców w diecie człowieka. Podczas realizacji programu młodzi ludzie uczestniczyli również w plenerowych zajęciach plastycznych pod nazwą „Artystyczny sierpień”, podczas których mieli możliwość poznania piękna i dobra natury. Uczestnicy programu na terenie placu zabaw malowali obrazy przedstawiające sierpniowe krajobrazy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia zawierające elementy Pilates. Pilates to świadomy trening, kontrola własnego ciała oraz praca z oddechem. Poza tym ćwiczenia te efektywnie uelastyczniają kręgosłup i kształtują prawidłową postawę, co jest szczególnie ważne w okresie dorastania, kiedy to z powodu braku ruchu i złych nawyków tworzą się wszelkie rodzaju skrzywienia kręgosłupa.


Program zakończył się w formie wspólnego ogniska, z grami oraz zabawami na świeżym powietrzu, z udziałem dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Stokrotka w Kolnie. Podczas zajęć panowała radosna atmosfera, uczestnicy rozwijali swoje zdolności i umiejętność pracy w grupie. Po aktywnie spędzonych zajęciach uczestnicy wracali do domów pełni pozytywnych wrażeń oraz w poczuciu dobrze spędzonego czasu.

Autor: Agnieszka Duda – st. wychowawca HP, Tomasz Nagórski – wychowawca HP
Foto: Tomasz Nagórski – wychowawca HP