Przejdź do treści

podlaska@ohp.pl   tel./fax 85 651 61 87
  Adres: ul. Trawiasta 20B, 15-161 Białystok

HAJNÓWKA: REKRUTACJA UCZESTNIKÓW NA BEZPŁATNE KURSY

HAJNÓWKA: REKRUTACJA UCZESTNIKÓW NA BEZPŁATNE KURSY

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Hajnówce w dniu 4 lipca 2019 roku w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy odbyło się spotkanie rekrutacyjne dla osób zainteresowanych udziałem w dwóch bezpłatnych kursach: „Spawacz metodą TIG - 141” i „Kelner – barman z modułem baristy”. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Spośród wszystkich chętnych komisja rekrutacyjna zakwalifikowała do uczestnictwa w obu szkoleniach po 10 osób. Wszyscy zainteresowani spełnili następujące kryteria: są osobami bezrobotnymi lub nieaktywnymi zawodowo, są w wieku 18-24 lata. Podczas kursu „Spawacz metodą TIG – 141” uczestnicy nabędą umiejętności spawalnicze, które oceni komisja Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Natomiast osoby biorące udział w kursie „Kelner – barman z modułem baristy” zapoznają się z profesjonalną obsługą kelnerską i barmańską.

Dodatkowo kursanci zostaną objęci wsparciem doradcy zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery w Hajnówce. Podczas zajęć, doradca omówi temat rozmowy kwalifikacyjnej, a także zasady poprawnego sporządzania dokumentów aplikacyjnych. Spotkania te pozwolą młodym ludziom lepiej poruszać się po rynku pracy, sprawią, że będą wiedzieć, jak zachować się podczas spotkania z potencjalnym pracodawcą.

Autor tekstu i zdjęcie: Emilia Garustowicz, doradca zawodowy – stażysta MCK Hajnówka