Przejdź do treści

podlaska@ohp.pl   tel./fax 85 651 61 87
  Adres: ul. Trawiasta 20B, 15-161 Białystok

AUGUSTÓW: PRZYJDŹ DO NAS – MY WIEMY CO ROBIĆ W WAKACJE

AUGUSTÓW: PRZYJDŹ DO NAS – MY WIEMY CO ROBIĆ W WAKACJE

W Augustowskim Hufcu Pracy trwa realizacja programu profilaktyczno-edukacyjnego pt. „Przyjdź do nas. My wiemy co robić w wakacje”. Młodzież będąca uczestnikami hufca bierze udział w zajęciach prowadzonych przez wychowawców. Jeszcze w trakcie roku szkolnego wychowawcy w swoich grupach przeprowadzili zajęcia przygotowujące młodzież do podejmowania bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku. Zapoznano uczestników z podstawami bezpieczeństwa, sposobami szybkiego reagowania na zagrożenia, ukierunkowano prospołeczne postawy wśród uczestników by wzbudzić zaufanie do przedstawicieli służb bezpieczeństwa.

Od początku wakacji młodzież, spacerując z wychowawcą po bulwarach i zwiedzając zabytki Augustowa poznawała możliwości bezpiecznego wypoczynku oferowane przez miasto. Oprócz gier i zabaw na świeżym powietrzu w ubiegłym tygodniu odbyło się wyjście na kręgielnię, gdzie w klimatyzowanym wnętrzu można było odpocząć od upałów. Rywalizacja w zbijaniu kulą pionów jest jedną z ulubionych rozrywek młodzieży, jednak wysoka cena zabawy sprawia, że większość z młodych ludzi nie miała okazji do wypróbowania swoich sił w tym fascynującym sporcie. Rywalizacja była zacięta a czas minął niepostrzeżenie.

W dniu dzisiejszym młodzież wraz z wychowawcami udała się w okolice plaży miejskiej w Augustowie gdzie w okresie letnim funkcjonuje tor kartingowy. Pogoda dopisała i zabawa była wyśmienita. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta bawili się znakomicie. Każdy z uczestników spróbował swoich sił w motorowym sporcie. Wyścigi, poślizgi, lekkie stłuczki były elementem dodającym zabawie dreszczyku adrenaliny.

Czas szybko minął i uczestnicy zadowoleni z uczestnictwa w programie choć z pewnym niedosytem rozeszli się do domów. Niech żałują ci co nie byli. Przed uczestnikami programu jeszcze wiele atrakcji. Na zakończenie wakacji zaplanowano wyjście do kina i rajd pieszy do Sanktuarium Maryjnego w Studzienicznej.

Autor tekstu: Jacek Nejfeld – wychowawca Hufca Pracy w Augustowie
Zdjęcia: Dariusz Tomczyk – wychowawca Hufca Pracy w Augustowie