Przejdź do treści

podlaska@ohp.pl   tel./fax 85 651 61 87
  Adres: ul. Trawiasta 20B, 15-161 Białystok

KOLNO: JESTEŚMY FIT - ZDROWY STYL ŻYCIA - ZDROWY TY!

KOLNO: JESTEŚMY FIT - ZDROWY STYL ŻYCIA - ZDROWY TY!

W ramach projektu "Zdrowy cukier" grupa młodzieży z Hufca Pracy w Kolnie wraz z opiekunami realizowała zadania projektowe. Uczestnicy HP w Kolnie i beneficjenci projektu są bardzo mocno zaangażowani w promowanie zdrowego stylu życia. Stworzyli indeks glikemiczny, aby w sposób jasny i obrazowy przekazywać swoją wiedzę na temat aktywności fizycznej i zdrowej diety, a tym samym promocji zdrowego stylu życia. Liczne spotkania z różnymi grupami społecznymi (osoby niepełnosprawne, dzieci, młodzież i społeczność lokalna) organizowane są po to, aby przekazać możliwość zdrowego odżywiania, pokazać jak można stosować zamienniki cukru, słodziki, których w sklepach jest bardzo dużo. Które z nich są warte polecenia? Które słodziki nadają się dla diabetyków, a od których cukrzycy i odchudzający się powinni trzymać się z daleka? Które możemy włączyć do diety, nie obawiając się o zdrowie i rozkoszując się słodkim smakiem?

W ramach projektu "Zdrowy cukier" realizowane są działania pod hasłem "Jesteśmy FIT", co oznacza ni mniej, ni więcej, a tyle, że młodzi ludzie z Kolna chcą odznaczać się dobrą formą i kondycją fizyczną. Prowadzono rozmowy ze społecznością lokalną na temat "Czy chcąc być zdrowym, trzeba całkowicie zrezygnować ze słodkiego smaku?" Prowadzone były zajęcia fitness oraz spotkania z coachem, który stopniowo wprowadzał uczestników projektu na wyższe poziomy wiedzy o zdrowiu. Warto pamiętać, że najlepsze efekty w drodze do dobrej kondycji osiągniemy, łącząc aktywność fizyczną z odpowiednim sposobem żywienia. Młodzież pokazywała, iż odpowiedzialność za nasze zdrowie leży w naszych rękach. Nigdy nie jest za późno na zmianę stylu życia na bardziej aktywny i wcale nie jest to takie trudne, bo właściwym jest hasło "Żeby zdrowy styl życia mieć, trzeba tylko chcieć, wystarczy tylko zechcieć - chcieć".

W ostatnich dniach czerwca beneficjenci projektu zorganizowali wystawę zdjęć, aby pokazać działania realizowane w ramach projektu. Wystawę można oglądać w pomieszczeniach Hufca Pracy w Kolnie, później będzie ona prezentowana w różnych środowiskach lokalnej młodzieży wraz z upowszechnianiem rezultatów, itp.

Autor tekstu i zdjęcia: Agnieszka Samul - koordynator lokalny projektu z ramienia PWK OHP w Białymstoku