Przejdź do treści

podlaska@ohp.pl   tel./fax 85 651 61 87
  Adres: ul. Trawiasta 20B, 15-161 Białystok

ZNAKI WIARY I PAMIĘCI

BIAŁYSTOK: ZNAKI WIARY I PAMIĘCI

Taki temat był motywem przewodnim Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego, który rozstrzygnięto 11 czerwca w siedzibie Podlaskiej WK OHP. Celem konkursu było poznanie ciekawych miejsc kultu religijnego poprzez sfotografowanie i opisanie przydrożnych kapliczek i krzyży wpisanych w krajobraz województwa.
Ponadto, działanie miało na celu wypromowanie lokalnej architektury sakralnej oraz rozbudzenie w młodzieży pasji do twórczego fotografowania i dokumentowania historii małej ojczyzny.
Komisja, spośród 75 prac I miejscem nagrodziła pracę Oliwii Jakubczyk z Hufca Pracy w Kolnie uwieczniającą kapliczkę na drzewie we wsi Kozioł. II miejsce zajął Sebastian Skłodowski z Hufca Pracy w Zambrowie za fotografię kapliczki z figurą św. Antoniego w Drewnowie Ziemakach, a III – Karolina Klepacka z Hufca Pracy w Białymstoku za uwiecznienie w kadrze krzyża w lesie z okolic Krynickich.
Wyróżnienia otrzymali: Patryk Kozikowski z Hufca Pracy w Grajewie, Gabriela Janusz, Iza Strękowska, Karolina Statkiewicz, Damian Putyński i Jakub Galiński z Hufca Pracy w Augustowie, Natalia Roszkowska i Paweł Bujnarowski z Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie, Sebastian Łazarczyk i Radosław Ruchała z Hufca Pracy w Kolnie, Weronika Małecka, Klaudia Daniłowicz i Anna Kosakowska z Hufca Pracy w Suwałkach, Mateusz Łaszczuk i Jadwiga Jaromińska z Hufca Pracy w Białymstoku, Piotr Gawrych i Adam Dobkowski z Hufca Pracy w Łomży, oraz Jakub Ciuchta z Hufca Pracy w Zambrowie.

Z nadesłanych prac zostanie utworzona galeria, którą będzie można obejrzeć w siedzibie Podlaskiej WK OHP.


Autor, Foto: Magdalena Klimuk – sp. ds. wychowania, kultury i sportu PWK OHP