Przejdź do treści

podlaska@ohp.pl   tel./fax 85 651 61 87
  Adres: ul. Trawiasta 20B, 15-161 Białystok

ŁOMŻA: KREOWANIE WIZERUNKU – NIE BÓJ SIĘ ZMIANY NA LEPSZE

ŁOMŻA: KREOWANIE WIZERUNKU – NIE BÓJ SIĘ ZMIANY NA LEPSZE

LOGO Fundusze Europejskie WER

W dniach 6 i 7 czerwca w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Łomży odbył się kolejny etap projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kreowanie wizerunku składające się z warsztatów ze stylistą, metamorfozy oraz zakupu eleganckich strojów przeznaczonych na rozmowę rekrutacyjną, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Wszyscy beneficjenci aktywnie brali udział w dyskusji z prowadzącym, zasypując go dziesiątkami pytań. Tematyka zajęć była bardzo szeroka, dotyczyła między innymi kreowania wizerunku profesjonalnego pracownika, sposobu autoprezentacji czy zasad modelowania twarzy fryzurą, a w wypadku mężczyzn również zarostem. Podczas metamorfozy spotkanie z fryzjerem i wizażystką dostarczyło wszystkim wielu emocji. Każdy z uczestników odmienił w mniejszym lub większym stopniu swój wygląd i nauczył się kilku prostych tricków umożliwiających w szybki i prosty sposób poprawę swojego wizerunku. Kobiety szczególnie korzystały z rad wizażystki, która omawiała tajniki dziennego, lekkiego makijażu idealnego do pracy.

W piątkowe popołudnie miały miejsce wielogodzinne zakupy strojów w łomżyńskiej galerii. Grupa projektowa wraz ze stylistą, opiekunem oraz koordynatorem Joanną Filipkowską, która osobiście nadzorowała postępy projektu, dobrała ubrania przeznaczone na rozmowę kwalifikacyjną. Szczere uśmiechy młodzieży odbierającej swoje komplety odzieży, wskazują na 100% zadowolenia i podniesienia ich samooceny.

Autor, Foto: Mateusz Zagroba – specjalista ds. programów