Przejdź do treści

podlaska@ohp.pl   tel./fax 85 651 61 87
  Adres: ul. Trawiasta 20B, 15-161 Białystok

QUIZ ZAWODOZNAWCZY SIÓDMOKLASISTÓW

ŁOMŻA: QUIZ ZAWODOZNAWCZY SIÓDMOKLASISTÓW

W pochmurny poranek 14 maja, dziewięć delegacji szkół podstawowych z terenu Łomży i powiatu przystąpiło do zmagań podczas „Quizu zawodoznawczego”. Konkurs zorganizowało Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży, a do rywalizacji przystąpili uczniowie klas VII ze szkół podstawowych wyłonieni w klasyfikacjach szkolnych. Do składu jury została zaproszona Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Łomży, Joanna Filipkowska.

Celem przedsięwzięcia była popularyzacja wiedzy o zawodach, kształcenia zawodowego i edukacyjnego oraz podstawowej tematyki rynku pracy. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami ogólnymi dotyczącymi świata zawodów zarówno współczesnych, jak i ginących, ułożyć zawodoznawcze rebusy, wziąć udział w kalamburach i krzyżówce.

Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom wiedzy, z czego dumni byli kibicujący im opiekunowie. Ostatecznie konkurs wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży, odbierając nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Łomża oraz Zakład Usług Informatycznych Novum.

Autor: Joanna Filipkowska – Dyrektor CEiPM OHP w Łomży
Foto: Paweł Krystowczyk – Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji