Przejdź do treści

podlaska@ohp.pl   tel./fax 85 651 61 87
  Adres: ul. Trawiasta 20B, 15-161 Białystok

XXI BIEG WILKA W GRAJEWIE

GRAJEWO: XXI MIĘDZYNARODOWY ULICZNY "BIEG WILKA"

W dniu 11 maja 2019 już po raz dwudziesty pierwszy odbył się Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka w Grajewie i jak co roku impreza ta przyciągnęła mnóstwo zainteresowanych i wysportowanych uczestników. Honorowym Patronem biegu był Marszałek Województwa Podlaskiego – Artur Kosicki, natomiast Patronami Lokalnymi Starosta Grajewski – Waldemar Remfeld oraz Burmistrz Grajewa – Dariusz Latarowski.

Coroczna impreza była doskonałą okazją do promocji grajewskich jednostek OHP oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie. Na przygotowanym stoisku informacyjno-promocyjnym kadra Młodzieżowego Centrum Kariery i Hufca Pracy w Grajewie zachęcała przybyłą młodzież do korzystania z bogatej oferty Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, zarówno z zakresu usług rynku pracy, jak i kształcenia zawodowego w hufcu oraz w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie. Uczestnicy biegu oraz kibice na miejscu mogli uzyskać indywidualne informacje edukacyjno-zawodowe udzielane przez doradcę zawodowego oraz otrzymać materiały szkoleniowe i poradniki dla młodzieży wchodzącej na rynek pracy. Spotkanie z tak liczną grupą odwiedzających stoisko było również doskonałą okazją do promocji realizowanego w grajewskim MCK projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS”.

Dużym wsparciem dla kadry OHP byli uczestnicy hufca, którzy wzorem lat ubiegłych zaangażowali się w malowanie symbolicznych "wilków". Ta inicjatywa cieszyła się wielkim zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych uczestników imprezy. Pomoc wychowanków, a także ich udział w „wilczym biegu”, to również cenna forma promocji jednostek OHP oraz okazja do integracji społecznej.

Autor: Magdalena Sawicka – doradca zawodowy MCK w Grajewie, Grzegorz Biadun – wychowawca HP w Grajewie
Foto: Grzegorz Biadun – wychowawca HP w Grajewie, Magdalena Sawicka – doradca zawodowy MCK w Grajewie