Przejdź do treści
ŁOMŻA: XIX GIEŁDA POMYSŁÓW NA ŻYCIE

ŁOMŻA: XIX GIEŁDA POMYSŁÓW NA ŻYCIE

13 marca łomżyńskie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP wzięło udział w „XIX Giełdzie Pomysłów na Życie” zorganizowanej przez III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej w Łomży. Wśród zaproszonych gość byli m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PWK Emilia Karwowska, Dyrektor PUP w Łomży Mieczysław Bieniek, mjr Joanna Puchlaska z Zakładu Karnego w Grądach Woniecko. W spotkaniu wzięła udział młodzież szkół ponadgimnazjalnych z Łomży i okolic. Możliwość nauki przedstawiło ponad 30 szkół wyższych i instytucji. W czasie imprezy swoją ofertę zaprezentowało CEiPM w Łomży.

Tegoroczna edycja giełdy była dla młodych ludzi, dokonujących wyboru dalszego kierunku kształcenia, szansą na zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół i uczelni. Organizatorzy umożliwili także młodzieży udział w konsultacjach specjalistów z łomżyńskich instytucji doradztwa zawodowego tj.: Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży, Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży oraz oddziału terenowego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łomży.

Na stoisku promocyjnym CEiPM można było uzyskać informacje z różnych dziedzin - od informacji edukacyjnej do pomocy doradców zawodowych. Młodzież poszukująca pracy mogła zapoznać się z ofertami przedstawionymi przez pośrednika pracy. Z kolei doradca EURES udzielała informacji o świadczonych usługach z zakresu międzynarodowego pośrednictwa pracy. Doradca zawodowy MCIZ służyła poradami umożliwiającymi diagnozę predyspozycji zawodowych pod kątem wyboru kierunku studiów.

Organizacja tego rodzaju giełd jest odpowiedzią na potrzeby osób poszukujących swojego miejsca na rynku edukacyjnym i zawodowym.

Autor, fot.: Bożena Brzeziak – pośrednik pracy MBP