Przejdź do treści
LOKALNY ETAP KONKURSU NAJSPRAWNIEJSZY W ZAWODZIE – MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH W KOLNIE

LOKALNY ETAP KONKURSU NAJSPRAWNIEJSZY W ZAWODZIE – MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH W KOLNIE

13 marca w Hufcu Pracy w Kolnie odbył się lokalny etap konkursy „Najsprawniejszy w zawodzie – mechanik pojazdów samochodowych”. Zgodnie z wytycznymi w rywalizacji mogli wziąć udział uczniowie klas trzecich kształcący się w zawodzie mechanika. W Kolnie tego zadania podjęło się pięciu uczniów z Zespołu Szkół Technicznych.

Pierwszym etapem konkursu był sprawdzian wiedzy teoretycznej, w której chłopcy musieli odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących mechaniki pojazdów samochodowych. Drugi etap odbył się w zakładzie mechanicznym, gdzie uczestnicy musieli wykonać powierzone im zadanie dotyczące naprawy wskazanego elementu w samochodzie. Jury konkursowe składające się m.in. z nauczyciela praktycznej nauki zawodu, zadbało sprawiedliwą ocenę i bezpieczeństwo konkurencji.

Zwycięzcą został nim uczeń trzeciej klasy ZST, Piotr Paweł Siemion. Wykazał się dużą wiedzą na teście teoretycznym oraz sumiennością i starannością w etapie praktycznym. Piotr został zatem reprezentantem kolneńskiego Hufca Pracy w wojewódzkim etapie konkursu, który odbędzie się już wkrótce w Łomży. Trzymamy kciuki!

Autor, fot.: Dorota Nicewicz – wychowawca HP