Przejdź do treści
BIAŁYSTOK: SPOTKANIE TRZECIOKLASISTÓW Z DORADCĄ EURES

BIAŁYSTOK: SPOTKANIE TRZECIOKLASISTÓW Z DORADCĄ EURES

11 marca w ZSZ nr 5 uczestnicy Hufca Pracy w Białymstoku realizujący program „Na starcie”, przygotowujący do wejścia na rynek pracy, odbyli spotkanie z doradcą EURES Agnieszką Kruszewską. W spotkaniu wzięli udział również uczniowie z innych klas trzecich, którzy zostali zaproszeni z racji zainteresowana tematem.

Zajęcia miały charakter informacyjno-profilaktyczny. W ramach wprowadzenia do tematu, doradczyni przedstawiła ogólne informacje o sieci EURES, następnie mówiła o poszukiwaniu zatrudnienia na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarowania. Podkreśliła też znaczenie posiadania wiedzy o warunkach życia i pracy w poszczególnych krajach UE. Młodzież dowiedziała się, gdzie szukać potrzebnych informacji m.in. zaprezentowano im Portal Mobilności Zawodowej, na którym umieszczone się aktualne oferty pracy (w tym pracy sezonowej) w Polsce i za granicą.

Doradca EURES duży nacisk położyła na zasady bezpieczeństwa, które bezwarunkowo powinny być zachowane przy podjęciu decyzji o wyjeździe za granicę.

Autor, fot.: Jolanta Powichrowska, Komendant HP