Przejdź do treści
NAJSPRAWNIEJSZY FRYZJER W GRAJEWSKIM HUFCU PRACY

NAJSPRAWNIEJSZY FRYZJER W GRAJEWSKIM HUFCU PRACY

Hufiec Pracy w Grajewie rozpoczął realizację I etapu ogólnopolskiego konkursu dla uczestników OHP „Najsprawniejszy w zawodzie 2019”. 12 marca br. w Zespole Szkół w Wojewodzinie przeprowadzony został I etap konkursu w kategorii fryzjer. W rywalizacji wzięły udział uczestniczki kończące naukę zawodu w bieżącym roku szkolnym.

Konkurencja praktyczna obejmowała wykonanie fryzury wpisującej się w hasło „W krainie baśni”. Uczennice wykazały się dużą kreatywnością. Każda fryzura wykonana przez przyszłe fryzjerki była niepowtarzalna. W ocenie zadań praktycznych fachową pomocą służyła pani Anna Mydlińska – mistrz w zawodzie fryzjer, która posiada uprawnienia do pełnienia funkcji członka komisji egzaminacyjnych izb rzemieślniczych przeprowadzających egzaminy czeladnicze i mistrzowskie i od wielu lat kształci uczniów w swoim zakładzie fryzjerskim. Konkurs pozwolił ocenić poziom przygotowania młodzieży do egzaminu kwalifikacyjnego i zachęcił do uzupełnienia ewentualnych braków wiedzy zawodowej. Wszystkie uczestniczki I etapu konkursu otrzymały upominki, a 2 osoby, które zdobyły największą liczbę punktów z części teoretycznej i zadania praktycznego będą reprezentować Hufiec Pracy w Grajewie w II etapie organizowanym przez Podlaską Wojewódzką Komendę OHP w Białymstoku.

Osoba, która wygra etap wojewódzki będzie miała szansę na zdobycie nagrody głównej w etapie centralnym realizowanym w maju w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku.

Autor: Teresa Maciorowska – komendant HP Grajewo
Fot.: Teresa Maciorowska – komendant HP Grajewo, Grzegorz Biadun – st. wych. HP Grajewo