Przejdź do treści
ŁOMŻA: MARZY CI SIĘ KARIERA WOJSKOWA?

ŁOMŻA: MARZY CI SIĘ KARIERA WOJSKOWA?

5 lutego w Sali Konferencyjnej w Zespole Szkół SWEiRP im. Stanisława Staszica w Łomży odbyło się spotkanie młodzieży z mjr. Markiem Dziemiańczukiem – Kierownikiem Wydziału Rekrutacji i Oficerem Prasowym Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży.

Gość przedstawił młodzieży warunki wstąpienia do terytorialsów. W czasie prelekcji młodzież miała możliwość obejrzenia prezentacji i uzyskania informacji o tym, jaki jest cel tworzenia oddziałów obrony terytorialnej, a także kto i w jaki sposób może się ubiegać o wstąpienie w szeregi nowo formowanych oddziałów. W spotkaniu zaprezentowany został również mundur żołnierza WOT. Założył go nauczyciel i wychowawca szkolny, szeregowy Mieczysław Mertin, który prócz nauczania języka angielskiego w szkole, jest również „terytorialsem”.

Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj sił zbrojnych obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej, stanowią uzupełnienie i jednocześnie są komplementarną częścią potencjału obronnego Polski. Mottem WOT są słowa „Zawsze gotowi, zawsze blisko”. Służba wojskowa w WOT daje żołnierzom możliwość pogodzenia pasji z życiem zawodowym. Jest to jedna z możliwości jakie będą stały przed absolwentami naszej szkoły.

Autor: Karol Cuch – wychowawca HP Łomża
Fot.: WKU Łomża